ZESPÓŁ DS. ZIELENI MIEJSKIEJ

Pierwsze spotkanie zespółu ds. zieleni miejskiej

W projekcie „Zoom na zieleń” chcemy sprawdzić działania podejmowane przez jednostki samorządu dla ochrony drzew w procesie inwestycyjnym, w kontekście realizacji zasady zrównoważonego rozwoju oraz jednostki organizacyjne m.st. Warszawy w zakresie właściwej pielęgnacji i utrzymywania zieleni miejskiej na terenach, będących własnością miasta.

Zawiązujemy zespół ds. zieleni miejskiej i będziemy realizować jego cykliczne spotkania. Do współpracy zapraszamy przedstawicieli warszawskich organizacji pozarządowych działających w zakresie ochrony środowiska, grup nieformalnych, skupionych wokół tematu zieleni miejskiej, aktywistów, pasjonatów przyrody, naukowców, architektów krajobrazu, ornitologów, dendrologów i mieszkańców Warszawy, zainteresowanych tematem zieleni miejskiej. Chcemy także włączyć w nasze działania przedstawicieli miasta.

 

Mamy nadzieję, na wypracowanie i wdrożenie zasad dialogu pomiędzy władzami miasta, mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi, w tym dotyczących:

- jawności wycinki drzew i nasadzeń kompensacyjnych w Warszawie,
- prowadzenie konsultacji społecznych w zakresie gospodarowania terenami zieleni miejskiej,
- dobrych praktyk w działalności urzędników podejmujących decyzje o wycince drzew.

Na pierwsze spotkanie zespołu zapraszamy 26 kwietnia, o godz. 16:30 w Warszawskim Warsztacie przy Pl. Konstytucji 4.

Prosimy o przekazanie zaproszenia osobom, które mogą być zainteresowane tematyką. 

Bardzo prosimy o potwierdzenie obecności do 20 kwietnia mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 600 269 540.

 


„Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

  

 

projekt dofinansowany ze środków 

Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich